Týždeň Cirkvi pre mladých - púť do Levoče a okolia

V stredu 17. novembra sme sa vybrali na púť do Levoče. Na Mariánskej hore sme mali sv. omšu, na ktorú prišli aj naši bohoslovci. Potom sme navštívili chrám sv. Jakuba v Levoči, o ktorom nám zaujímavosti povedal pán kaplán levočskej farnosti Peter Majcher, rodák z Klina. Keď sme sa prešli po historickej Levoči a posilnili aj na tele, vybrali sme sa pozrieť našich bohoslovcov a miesta, kde bývajú. V Katedrále sv. Martina nás sprevádzal bohoslovec Marek Jamrich, ktorý nás povzbudil nielen hovoreným slovom, ale aj hudbou - keď nám zahral na organoch (v katedrále sú celkovo tri organy). V seminárnej kaplnke nás povzbudil Patrik Taraj a náš rodák František Trstenský. Potom sme nakukli aj do ich izieb, jedálne, telocvične... ajajaaaaj, veru bolo čo obzerať... Čas bol však neúprosný a tak chtiac-nechtiac, šli sme domov. Ale nie tak celkom. Ešte sme navštívili jeden "chrám", ktorý teraz tak letí - obchodné centrum MAX v Poprade. Chceli sme si vyskúšať horolezeckú stenu a vôbec to nebolo náročné - dostali sme sa hore po schodoch... :o) Tento výlet nás sprevádzali tak úžasní ľudia, ktorým za všetko ďakujeme a najmä nebeskému Otcovi, ktorý nás sprevádzal, ochraňoval na rušných cestách a dal nám prežiť tak krásny a požehnaný deň.

obrazok    obrazok    obrazok    obrazok    obrazok