Prímestský tábor

V dňoch 26. – 29. júla sa v našej farnosti uskutočnil prázdninový týždeň pre deti. Počasie bolo veľmi premenlivé, preto aj počet účastníkov podľa neho stúpal a klesal.

Prvý deň - Výlet do Oravíc

V pondelok 26. júla bola náplanovaná túra cez Skalku na Javorové. Žiaľ, od rána pršalo, to však ale všetkých neodradilo a ako náhradný plán sme sa vybrali do Oravíc. Napriek miernemu mrholeniu sme sa výborne prešli po Tichej doline. Nechýbala ani bežecká súťaž a modlitba. Výlet sme zakončili teplým čajom na hlavnej chate.

Druhý deň - Výlet do Oravského Podzámku

V utorok 27. júla nám Pán doprial aj slnka. A tak sme sa v oveľa väčšom počte vybrali vláčikom do Oravského Podzámku na hrad. Bolo nás spolu detí s bohoslovcami, kaplánmi a pánom farárom 62. Prehliadka trvala dobré dve hodiny, ale hoci bola taká dlhá, všetkých nás sprevádzala dobrá nálada.

obrazok    obrazok    obrazok    obrazok

Tretí deň - Dopoludnie v "Zdenke"

V stredu 28. júla sme opäť zamenili kvôli počasiu opekačku za pozeranie rozprávky u „Zdenky“. Po nej sme sa spoločne zahrali.

Štvrtý deň - Výlet na priehradu

Vo štvrtok 29. júla sme nelenošili a už ráno o 9:00 h sme sedeli všetci na lodi. Keď sme krížom-krážom prebrázdili priehradu, vybrali sme sa pre zmenu kúsok po suchej zemi. Navštívili sme „Rio de Klin“. Takto vyčerpaní sme sa ešte potom v Námestove osviežili zmrzlinou.

Poďakovanie

Za pekné chvíle a pomoc ďakujeme všetkým animátorom, bohoslovcom aj pánovi farárovi. Veríme, že o rok sa stretneme zase. :o)

Pripravil diakon Matúš