Meno: Heslo:

V Roháčoch

Spacák, prezuvky, hygienické potreby, uterák, teplé oblečenie, baterku, dobrú obuv, čiapku, lieky, pršiplášť...toto všetko a ešte mnoho ďalších vecí sme si - mládežnícky zbor - v piatok 25. 03. chystali do batôžkov. A prečo? No predsa od 25. do 27. marca sme mali z ajednanú chatu v Roháčoch, a na nej sme mali prežiť počas týchto troch dní výlet spojený s duchovným programom. A tak sme sa všetci stretli s batohmi na chrbte a v ruke so spacákom na parkovisku pri ABBE, kde sme svoj náklad zložili do áut, a vybrali sme sa na autobus.

Prvou zástavkou bol Zuberec, kde sme sa zúčastnili na sv. omši, počas kt. sme si zaspievali pár pesničiek. Potom sme sa presunuli do horského prostredia, kde sme sa ubytovali a navečerali. Počas aktivitky – „zoznamovačky“ nás svojou návštevou prekvapili naši kňazi. Keďže zrazu už bola nočná hodina, pomodlili sme sa vešpery a začali sme pozerať prvú časť filmu Klára a František. Po krátkom spánočku, rannej modlitbe, a krátkej rozcvičke sme sa naraňajkovali a nachystali na túričku. Keďže ešte nie sú otvorené horské chodníčky, tak sme si vybrali trasu po Látanej doline. Pri speve a rozprávaní, či obdivovaní krás prírody sme sa dostali k nášmu cieľu, tam sme nacvičili pesničku a postavili nášho maskota zo snehu. Po návrate na chatu náš program pokračoval obedom, korunkou k Božiemu milosrdenstvu, dlhokánskym nácvikom, sv. omšou a spoločenskými hrami, vyskúšali sme si prácu v skupinkách a následne sme si pripravili vlastnú krížovú cestu, ktorú sme sa spoločne pomodlili. Potom znel rozkaz, že sa všetci máme dobre obliecť a zobrať si baterku.

O pol dvanástej chodiť po lese, kde nikto nevie, čo vyskočí z poza stromu, tak to chce určitú dávku odvahy. Keďže sme všetci zvládli túto skúšku a vrátili sa šťastlivo na chatu pomodlili sme sa večernú modlitbu a nasledovala druhá časť nádherného filmu Klára a František. V nedeľné ráno každému robilo vylezenie zo spacáka určité problémy...čo bol výsledok dvoch skoro prebdených nocí :o) Ranná modlitba, raňajky, spoločenské hry, balenie ruksakov a zmotávanie spacákov, varenie obeda a jeho spapkanie...takto sme naplnili nedeľné dopoludnie. Potom ešte urobiť za sebou poriadok, spoločná fotka pred chatou a spiatočná cesta autobusom ukončili čas prežití v krásnom spoločenstve, ktoré sme počas týchto dní vytvorili.

Večer sme sa ešte stretli na sv. omši, kt. sme urobili bodku a poďakovali Nebeskému Otcovi za chvíle ktoré sme mohli spolu prežiť. .. o pôsobení mládežníckeho zboru v Roháčoch...


obrazok    obrazok    obrazok    obrazok    obrazok   

obrazok    obrazok    obrazok    obrazok    obrazok   

obrazok    obrazok    obrazok    obrazok    obrazok   

obrazok    obrazok    obrazok    obrazok    obrazok   

obrazok    obrazok    obrazok    obrazok    obrazok   

obrazok    obrazok    obrazok    obrazok    obrazok   

obrazok    obrazok    obrazok    obrazok   

obrazok    obrazok    obrazok