Z vedomostí našich birmovancov:

Načo Boh stvoril ľudí?

-Aby ho mal kto milovať.

Čo je nebo, zatratenie, očistec?

- Nebo je, keď sa duša človeka spojí naspäť s telom a bude žiť večne, zatratenie je, keď telo bude zatratené a očistec je keď sa duša človeka spovedá.

- Keď je ľudská duša po smrti pod dohľadom Boha.

- Očistec je medzipristátie medzi nebom a peklom.

Čo je viera?

- Je slobodná vôľa Ducha Svätého.

Končí sa vykupiteľské Kristovo dielo smrťou na kríži?

-Nie, vtedy sa len začína.

Ako sa stal Syn Boží človekom?

- Boh zoslal svojho Syna na zem s pomocou Panny Márie, ktorá počala Ducha Svätého.

- Duch Svätý ho vnukol do preblahoslavenej Panny Márie.

Čo sa stane v deň posledného súdu?

- Prídeme do neba a spytujeme si hriechy.

Čo robil Pán Ježiš na svete?

- Zjavoval sa 40 dní.

Čo je ekumenizmus?

- Nejaká kniha.

Kto sú anjeli?

- Sú bytosti, ktoré majú telo, majú slobodnú vôľu a rozum, lenže menej ako človek.

Čo je sviatosť birmovania?

- Je to stav, v ktorom sme už dospelí ľudia a mali by sme sa podľa toho aj správať.

Čo sa stane v deň posledného súdu?

- Potom Boh vzkriesi naše telo (asi).

Ktorým sviatkom oslavujeme Ježišovo zmŕtvychvstanie?

- na Troch Kráľov.

- v advente

- 6. apríla

Akými slovami ustanovil Pán Ježiš Petra za hlavu Cirkvi?

- Peter, na tejto skale postavím palác a iba ty budeš mať kľúče od nebeskej brány.

- Peter, ty si skala na ktorej postavím svoju Cirkev. Koho zaviažeš na zemi, bude zaviazaný aj v nebi a koho rozviažeš na zemi, bude rozviazaný aj v nebi.

- Peter, ty si skala, na skale postavím nebeské brány a pekelné sily ju nedobijú. Tebe dám kľúče od brány, všetko dobré, čo sa na zemi zauzlilo, bude v nebi rozuzlené.

- Kameň, tu budeš stáť a pekelné brány ťa nebudú môcť prekročiť, dám ti kľúč a čo zaviažeš na zemi to bude zaviazané aj v nebi a čo rozozviažeš na zemi, bude rozozviazané aj v nebi.